XXIV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

XXIV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Strona główna » Bez kategorii » XXIV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

W połowie listopada uczniowie Wesołej Góry wzięli udział w XXIV Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki – święcie nauki. W tych dniach 8 uczelni miasta Poznania otwarły swoje sale i laboratoria dla uczniów by mogli zobaczyć jak na co dzień pracują naukowcy.

Nasi uczniowie Szkoły Wesoła Góra odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu . W Biocentrum naukowcy z Katedry Agronomii zaprezentowali wiele roślin rolniczych, które spotykamy na co dzień, a nie koniecznie wiemy jaką odgrywają lub mogą odgrywać rolę w naszym życiu. Dr hab. L. Sobiech opowiedział o buraku, rzepaku, o roślinach będących źródłem życia i energii, również tej elektrycznej, i o poszczególnych częściach roślin, z których powstaje mąka, cukier i skrobia. Uczniowie dowiedzieli się z czego powstaje olej roślinny i czy używa się go tylko do smażenia? Mogli zobaczyć jak te rośliny wyglądają, jak kiełkują i jakie mają nasiona.

Natomiast w laboratorium Katedry Chemii uczniowie usłyszeli od pani prof. Moniki Gąseckiej, że chemia nie taka straszna, jak o niej mówią. W trakcie warsztatów uczniowie wykonali kilka eksperymentów, które wzbudziły ich ciekawość i zainteresowanie. Jako, że zima tuż tuż.. uruchomili produkcję bałwanów.

Dziękujemy naukowcom z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu za ciekawe i pouczające warsztaty a wszystkim uczniom za uczestnictwo w nich.

Zapraszamy na krótką fotorelację

 

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

ozedf

cof

dav

cof

cof

cof

rhdr

dav

Zobacz również inne galerie

Poznaj szczegóły naszej oferty

z nami twoje dziecko zdobędzie wiedzy szczyt

Więcej
TOP