WIZYTA W KINIE -Wesoła Góra Edukacja Domowa

WIZYTA W KINIE -Wesoła Góra Edukacja Domowa

Strona główna » Aktualności » WIZYTA W KINIE -Wesoła Góra Edukacja Domowa
WIZYTA W KINIE-Szkoła Wesoła Góra Poznań!
W ramach projektu Nowe horyzonty edukacji filmowej z cyklu „Filmowi Bohaterowie” realizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Nasi uczniowie z klas od 1-5 zobaczyli pierwszy film z tego cyklu pt. HALVDAN – PRAWIE WIKING Reż. G. Akerblom/Szwecja.
Film poprzedziła krótka prelekcja nawiązująca do filmu a rozwijająca w uczniach kompetencje, zrozumienie współczesnego świata.
Film przedstawił w dość zabawny sposób historię przyjaźni ponad granicami oraz pokazał jak budować harmonię w relacjach dzięki współpracy i dobrej woli. Jego akcja toczy się w epoce wikingów, dawno temu, gdy bracia Alarik i Ragnar po śmierci ojca dzielą w gniewie swoją wioskę i tworzą dwie osady: na wschodzie i na zachodzie, które już nigdy nie będą miały ze sobą do czynienia. Bohaterowie napotykają szereg trudności w osiągnięciu zamierzonego celu. Ich siła przyjaźni i mądrość spowoduje, że wszystko znalazło szczęśliwy finał.
Zachęcamy do oglądania filmów z cyklu ” Filmowi bohaterowie”.
Jest to zestaw filmów przedstawiający plejadę wyjątkowych postaci z książek i filmów dla dzieci – inspirujących wzorców kształtujących pożądane postawy, takie jak poczucie własnej wartości, wewnętrzne zmotywowanie, otwartość na drugiego człowieka, zainteresowanie otaczającym nas światem.
Bohaterami są przeważnie rówieśnicy widzów – dzieci na początku drogi edukacji szkolnej, które przeżywają różne przygody, zdobywają nowe doświadczenia, stawiają czoło podobnym problemom i dylematom. Dzieci, bawiąc się z filmowymi postaciami, uczą się właściwych zachowań, rozwijają swoje umiejętności i przyjmują postawy godne naśladowania w codziennym życiu. Dowiadują się, jak zachować się w nowej sytuacji, skąd czerpać motywację do działania, u kogo szukać wsparcia w rozwiązywaniu trudnych sytuacji, dlaczego warto marzyć.

 

cof

rhdr

rhdr

oznor

oznor

 

 

 

 

Wesoła Góra Edukacja Domowa

Zobacz również inne galerie

Poznaj szczegóły naszej oferty

z nami twoje dziecko zdobędzie wiedzy szczyt

Więcej
TOP