WESOŁA GÓRA NA  XXV POZNAŃSKIM FESTIWALU NAUKI I SZTUKI

WESOŁA GÓRA NA  XXV POZNAŃSKIM FESTIWALU NAUKI I SZTUKI

Strona główna » Aktualności » WESOŁA GÓRA NA  XXV POZNAŃSKIM FESTIWALU NAUKI I SZTUKI

WESOŁA GÓRA NA  XXV POZNAŃSKIM FESTIWALU NAUKI I SZTUKI

 

Za nami XXV edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Początek czerwca to był bardzo intensywny czas, pełen pozytywnej energii, wybuchu niesamowitej kreatywności i ogromnego głodu wiedzy naszych uczniów.

W Polskiej Akademii Nauk naukowcy z  Instytutu  Genetyki Człowieka  PAN –powiedzieli nam o Genetycznej układance czyli od DNA do chromosomów.

Nasi uczniowie  zgłębili  tajemnice kodu genetycznego. Dowiedzieli się  czym jest DNA i poznali jego budowę. Poszukali też DNA w komórkach budujących organizmy żywe. Dowiedzieli  się czym są chromosomy, jakie mogą być ich rodzaje i ile ich jest w komórce. Każdy uczestnik mógł utworzyć swój „PIN kod DNA” oraz zbudować własny chromosom. Następnie naukowcy  zgłębili temat pt.  „ Serce na dłoni czyli gdzie mieszkają narządy” Podczas tego wydarzenia nasi uczniowie  zamienili się w młodych adeptów anatomii człowieka. Nauczyli się  jakie narządy wewnętrzne ma człowiek i gdzie się one znajdują oraz jakie funkcje pełnią w ludzkim ciele. Dowiedzieli się  też co robić żeby nasze ciało było zdrowe i szczęśliwe. Natomiast naukowcy z Instytutu Dendrologii PAN powiedzieli nam skąd biorą się drzewa? I pokazali metody rozmnażania drzew leśnych. Te prezentacje przybliżyły nam tajemnice skrywane przez nasiona. Uczniowie dowiedzieli się czym są banki genów oraz  jak można wyhodować drzewo w słoiku. Zobaczyli  wiele roślin drzewiastych w początkowej fasie rozwoju.

W godzinach popołudniowych uczniowie  Wesołej Góry zwiedzili  Prosektorium Pracowni Anatomii Zwierząt  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tutaj  uczniowie zobaczyli   najciekawsze eksponaty, na których na co dzień uczą się przyszli lekarze weterynarii i zootechnicy. Szkielet niedźwiedzia, czaszkę hipopotama czy serce słonia to tylko niektóre z niespotykanych i unikatowych eksponatów  prosektorium Pracowni Anatomii Zwierząt, które zobaczyli nasi młodzi naukowcy.

Dziękujemy naukowcom z Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu za ciekawe i pouczające warsztaty a wszystkim uczniom i uczennicom  za uczestnictwo w nich.

Zapraszamy na krótką fotorelację

 

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

dav

cof

ozedf

cof

cof

cof

cof

cof

dav

dav

cof

cof

cof

dav

rhdr

cof

dav

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

rhdr

cof

dav

cof

oznor

rhdr

cof

rhdr

rhdr

Zobacz również inne galerie

Poznaj szczegóły naszej oferty

z nami twoje dziecko zdobędzie wiedzy szczyt

Więcej
TOP