Warsztaty z przedsiębiorczości społecznej „Współpraca zamiast rywalizacji”

Warsztaty z przedsiębiorczości społecznej „Współpraca zamiast rywalizacji”

Strona główna » Galeria » Warsztaty z przedsiębiorczości społecznej „Współpraca zamiast rywalizacji”

Warsztaty z przedsiębiorczości społecznej „Współpraca zamiast rywalizacji”

 

Dziękujemy Stowarzyszeniu na Rzecz Spółdzielni Socjalnych https://www.facebook.com/spoldzielnie.org/; Spółdzielni Socjalnej Cuda Garnki https://www.facebook.com/cudagarnki i  Pracowni Ekonomii Społecznej „Ładne Rzeczy” https://www.facebook.com/ladnerzeczypes   za przeprowadzenie warsztatów dla uczniów i uczennic (klasy VI-VIII ) Szkoły Podstawowej Wesoła Góra  z przedsiębiorczości społecznej pt. Współpraca zamiast rywalizacji. Były to trzydniowe warsztaty (dwa dni na terenie szkoły a trzeci dzień na terenie miasta Poznania w Pracowni Ładne Rzeczy). Warsztaty  poprowadzili  trenerzy ze Stowarzyszenia na Rzecz Spółdzielni Społecznych, które jest twórcą i organizatorem projektu.

W pierwszym i drugim dniu warsztaty koncentrowały się wokół problemów społecznych, z jakimi zmagają się różne osoby. Uczniowie dowiedzieli się o znaczeniu odpowiedzialności i empatii. Punktem wyjścia była gra karcina: „Dziwne historie”.

Podczas warsztatów uczniowie i uczennice  poznali poczucie własnej sprawczości związanej z działaniem na rzecz innych osób, próbowali zorganizować nawet włane firmy, które pomagają potrzebującym. Dowiedzieli się o poznańskim systemie wsparcia dla osób z trudnościami życiowymi.

O tym, że Współpraca buduje uczniowie poczuli podczas gry planszowej „Prowadzimy przedsiębiorstwo społeczne”. Celem gry było prowadzenie i zarządzanie przedsiębiorstwem społecznym gdzie obowiązywała zasada – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

W trzecim dniu uczniowie i uczennice przygotowywali lodowe sorbety owocowe  z pracownikami Spółdzielni Socjalnej Cuda-Garnki w Pracowni Ekonomii Społecznej „Ładne Rzeczy” gdzie usłyszeli o ekonomii społecznej w Poznaniu. Zdążyli także obejrzeć trykające koziołki i zwiedzić kilka miejsc  Spółdzielczego Poznania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i prowadzącym warsztaty. Były to bardzo ciekawe i pouczające warsztaty

 

 

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

oznor

oznor

ozedf

Zobacz również inne galerie

Poznaj szczegóły naszej oferty

z nami twoje dziecko zdobędzie wiedzy szczyt

Więcej
TOP