Uczniowie Wesołej Góry w  Pałacu Działyńskich

Uczniowie Wesołej Góry w  Pałacu Działyńskich

Strona główna » Aktualności » Uczniowie Wesołej Góry w  Pałacu Działyńskich

 

Uczniowie Wesołej Góry w  Pałacu Działyńskich

W ramach Święta Nauki pod koniec listopada uczniowie Wesołej Góry wzięli  udział w zajęciach zorganizowanych przez Polską Akademię Nauk w Pałacu Działyńskich. Było to niezwykłe spotkanie młodzieży z historią i nauką.

O Niezwykłych przypadkach i wypadkach Pałacu Działyńskich  w pięknej Sali Czerwonej uczniom Wesołej Góry   –  opowiedziała kustosz  dr hab. Magdalena Biniaś – Szkopek z Biblioteki Kórnickiej PAN. Następnie uczniowie zwiedzili Bibliotekę i zobaczyli najstarsze księgi, a na warsztatach „ Tajemnice książek” nauczyli się ich oprawiania.

Naukowcy z Instytutu Fizyki Molekularnej PAN zademonstrowali  gaz, ciecz i ciało stałe w wysokich i niskich temperaturach. Pokazali co to są ciekłe kryształy i jak zmieniają się pod wpływem ciepła i zimna oraz co to jest i jakie ma możliwości kriogenika.

W Sali Turkusowej uczniowie zobaczyli film pt. „ W zdrowym ciele zdrowym gen” przygotowany przez  Instytut Genetyki Człowieka PAN pokazujący m.in. izolację DNA.

Dziękujemy wszystkim uczniom Wesołej Góry  za udział w warsztatach a naukowcom z  Polskiej Akademii Nauk za przygotowanie tak interesujących prezentacji.

 

rhdr

cof

oznor

cof

cof

cof

oznor

rhdr

cof

mde

dav

dav

cof

dav

dav

rbsh

cof

cof

cof

Zobacz również inne galerie

Poznaj szczegóły naszej oferty

z nami twoje dziecko zdobędzie wiedzy szczyt

Więcej
TOP